,,Jesteśmy producentem stolarki okiennej i drzwiowej PVC oraz Aluminium, a także systemów fasadowych pod marką Baltica’’

Rozpoczęliśmy swoją działalność w 1963 roku zaczynając jako Gospodarstwo Pomocnicze – Zakład Remontowo-Budowlany przy Areszcie Śledczym w Gdańsku. Kolejno nastąpiło przekształcenie w Instytucję Gospodarki Budżetowej Baltica, a następnie na podstawie zarządzenia Ministra Sprawiedliwości połączono wszystkie Instytucje Gospodarki Budżetowej w Mazowiecką Instytucję Gospodarki Budżetowej MAZOVIA.

Wykonaliśmy wiele usług remontowo – budowlanych na rzecz Aresztów Śledczych, Zakładów Karnych, Ośrodków Wypoczynkowych, Sądów Rejonowych i Okręgowych, Prokuratur oraz inwestycji prywatnych, także pod nadzorem konserwatora zabytków.

Posiadamy profesjonalne kompleksowe wyposażenie wybrane i dopasowane do potrzeb dzisiejszego rynku. Wykorzystujemy najnowsze technologie i maszyny, dzięki którym nasze produkty cechują się wysoką jakością oraz trwałością.

Classic Magic

Classic Magic

Podwójna piła kątowa

Podwójne piły kątowe Emmegi mają jedyne w swoim rodzaju osiągi, ponieważ są w stanie obcinać pod różnymi kątami listwy o różnej grubości wykonane z aluminium
i PCV.
Zastosowano w nich technologie najnowszej generacji, które dzięki wysokiej precyzji cięcia i prostocie obsługi, mogą w istotny sposób zoptymalizować cykl produkcyjny.
Classic Magic jest elektronicznie sterowaną podwójną piłą kątową z automatycznym posuwem ruchomych głowic. Maszyna może być wyposażona w przemysłową drukarkę etykiet umożliwiającą jej identyfikację i kojarzenie z odpowiednim zamówieniem.

Phantomatic x4

Phantomatic X4

Centrum obróbcze na 4 osie

Centrum obróbcze CNC na 4 sterowane osie, przeznaczone do obróbki profili lub elementów z aluminium, PVC, ogólnie lekkich stopów i stali do 2 mm. Posiada magazyn narzędziowy na 8 gniazd z możliwością umieszczenia jednostki kątowej i frezu tarczowego do obróbki na 5 powierzchniach elementu.
Do obróbki profili do 7,7 m długości. 4 oś SN umożliwia ciągły obrót elektrowrzeciona z 0° na 180° do wykonania obróbki na obwodzie profilu.
Poza tym, posiada ruchomy stół roboczy umożliwiający załadunek rozładunek elementu i zwiększa w znaczny sposób obrabiany przekrój.

Integra 4H

Integra 4H

Linia zgrzewająco-czyszcząca

Linia zgrzewająco-czyszcząca do profili PVC INTEGRA 4H składa się z 5 podstawowych części: pozioma zgrzewarka FUSION 4H (wszystkie modele) obejmująca system zdejmowania ramy, sekcja chłodząca, stół obrotowy, 2 lub 4-osiowa oczyszczarka (TRIMMER 2A lub 4A) oraz stół wyładunkowy w linii.
Ponieważ wszystkie elementy linii umożliwiają załadunek materiału z obu stron (prawej i lewej), w fazie konfiguracji całej linii można ustalić kierunek wykonywanych kolejno operacji, od lewej do prawej strony lub odwrotnie.
W zależności od przewidzianej w linii zgrzewarki, INTEGRA 4H może obsługiwać w całkowicie automatyczny sposób ramy o zmiennych wymiarach.
Przy odpowiedniej konfiguracji linia może realizować obróbkę wszystkich rodzajów profili standardowych, akrylowych i powlekanych.

Precision TS2

Precision TS2

Obcinarka dwugłowicowa elektroniczna z ostrzem

Dwugłowicowa obcinarka na 3 sterowane osie
z automatycznym ruchem ruchomej głowicy
i elektronicznym zarządzaniem wszystkimi kątami od 45° (wewnętrzne) do 15° (zewnętrzne) z precyzyjnością,
w zakresie każdego stopnia, na 280 pozycji. Posuw ostrza uruchamiany parą siłowników hydrauliczno-pneumatycznych.
Innowacyjna, wirtualna oś obrotowa jednostki cięcia, przedmiot jednego z opatentowanych elementów stanowiących wyposażenie niniejszej maszyny, poza dostarczeniem absolutnej sztywności systemu, pozwala również na zarządzanie ustawieniem i zablokowaniem profilu z niesamowitą dokładnością.
Takie cechy pozwalają na uzyskanie precyzji cięcia niespotykanej w innych maszyna tej kategorii, i określają jej nazwę PRECISION, jako główna charakterystyka.
Wszystkie ruchy linii następują na prowadnicach i płozach kulowych.
Automatyczne osłony głowic, design paneli przyciskowych sterowania, dostęp z przodu do panelu elektrycznego
i pneumatycznego powodują, że maszyna jest nowoczesnym modelem również z punktu widzenia bezpieczeństwa i ergonomii.

Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej Mazovia
Oddział w Gdańsku
ul. Kurkowa 12, 80-803 Gdańsk (22) 328 63 20 gdansk@igbmazovia.pl

Skip to content